Створення власного сайту — це одна зі складових успішного бізнесу в сучасному світі. Ви можете розповідати про свої ідеї, просувати послуги чи заробляти на продажі товарів всього за кілька кроків. Якщо ви думаєте, що це надто складно, не хвилюйтеся! Сьогодні ми детально розглянемо, як створити сайт з нуля навіть без попереднього досвіду.
Якщо ви зіткнетеся з труднощами в процесі — знайти підтримку завжди можна у досвідчених веб-фахівців, таких як Seo Smart. Давайте розпочнемо нашу подорож у світ веб-розробки!
Ваша ідея і ціль сайту
Перш ніж братися до технічної частини створення сайту, варто чітко визначитися з тим, яку мету ви перед собою ставите і для кого, власне, хочете цей сайт створити:
- Ви хочете вести блог, писати корисні статті?
- Мрієте розвивати власний бізнес чи магазин?
- Хочете поділитися творчістю, оформлюючи сайт як портфоліо?
- Представляєте громадський чи навчальний проєкт?
Мета є визначальним фактором, адже від неї залежатиме весь подальший процес розвитку вашого ресурсу: від дизайну і структури до функцій, які ви передбачаєте.
По-друге, подумайте про свою аудиторію. Чи це молоді підприємці? Можливо, творчі люди? Або, можливо, клієнти середнього віку, які шукають конкретні послуги? Чітке розуміння цільової аудиторії дозволить “говорити” до своїх відвідувачів на їхній мові та створити сайт, який буде максимально зручним і корисним саме для них.
Назва сайту і хостинг: що це і як вибрати?
От ви вже маєте ідею та ціль. Тепер час перейти до технічної частини. Першим кроком тут стане вибір доменного імені і хостингу.
Доменне ім’я — це адреса вашого сайту в інтернеті. Наприклад, “mywebsite.com“. Від його вибору залежить, наскільки легко люди зможуть вас знайти та запам’ятати. “Приставка” після крапки відповідає за ієрархічний рівень домену. Цю тему, ми розкриємо окремо, оскільки вона є важливою і пов’язаною з SEO. Наразі, якщо Ви новичок – радимо проконсультуватись з менеджерами хостингу, на якому ви хотіли б придбати домен, щоб в подальшому уникнути проблем з просуванням.
Хороше доменне ім’я має бути коротким, простим для вимови і, бажано, відображати суть та бренд вашого проєкту. Наприклад, якщо ваш бізнес продаж кави, варто використовувати щось легке на кшталт “coffeeplanet.com.ua” замість складного “amazing-coffee-drinks-store-online.com”.
Після вибору домена вам потрібен хостинг, тобто місце, де фізично зберігатимуться всі файли вашого сайту (картинки, тексти, документи тощо). Уявімо, що домен — це адреса вашого дому, а хостинг — це сам дім, в якому ви мешкаєте. Серед популярних хостингів у світі — Bluehost, SiteGround, Hostinger. В Україні також є кілька надійних рішень – хостинг Україна, Hostiq. Обираючи, звертайте увагу на наступні речі:
- Надійність і швидкість роботи сервера.
- Технічна підтримка, яка доступна у разі питання.
- Простота в налаштуванні для новачків.
Як вибрати платформу для побудови сайту?
Тепер, коли у вас є домен і хостинг, варто подумати про те, як саме ви будете створювати свій сайт. Якщо ви не програміст і не хочете витратити багато часу на навчання кодуванню, існують спеціальні інструменти і платформи, які роблять створення сайту доступним для всіх.
Найпопулярніший варіант серед новачків — Wix і Squarespace . Це онлайн-конструктори сайтів із дуже зрозумілим інтерфейсом “drag-and-drop” (перетягування елементів). Вони підходять для створення простих сайтів із сучасним дизайном.
Якщо у вас є потреба в інтернет-магазині, задумайтеся про Shopify. Це платний сервіс, але підходить для тих, хто фокусується саме на продажах онлайн.
Якщо Ви плануєте в подальшому розширюватись, то радимо Вам одразу розглянути автономні варіанти як WordPress, (для інтернет-магазинів OpenCart). Ця система управління контентом дає можливість створити сайт майже будь-якого формату — від блогу до повноцінного онлайн-магазину. Завдяки тисячам готових шаблонів і плагінів ви можете налаштувати свій сайт згідно з вашими потребами. З приводу OpenCart варто наголосити, що він є набагато складнішим і не підготовлений юзер може не впоратись самостійно з його використанням.
Як оформити сайт – вибір дизайну
Сайт — це, в першу чергу, візуальне представлення Вас або вашого бренду. Мета дизайну — зробити ваш сайт привабливим, але при цьому зручним і зрозумілим для користувача.
Почати можна з вибору шаблону (якщо ви використовуєте WordPress чи онлайн-конструктор). Обираючи шаблон, звертайте увагу на наступне:
- Чи легко помітити важливі елементи (меню, кнопки, контакти).
- Як виглядають кольори та шрифти — вони мають бути гармонійними.
- Швидкість роботи — шаблон не має бути перевантаженим, адже це може уповільнити ваш сайт.
Окрім цього, не забувайте про мобільну версію . Переважна більшість людей наразі користуються смартфонами для перегляду сайтів, тому ваш сайт обов’язково має коректно відображатися на всіх пристроях.
Наповнення сайту
Коли основна структура сайту готова, прийшов час заповнити його змістом. Це найкреативніший етап роботи! Подумайте, що саме ви хочете розповісти про себе чи свій бізнес.
Тексти мають бути написані зрозуміло, просто і структуровано. Не намагайтеся вставляти занадто складні терміни або наукові визначення, якщо ваша аудиторія — звичайні користувачі. Завжди думайте про цінність, яку ви даєте людям.
Використовуйте тільки якісні та привабливі фото. Якщо ви продаєте товари, обов’язково додайте кілька знімків різних ракурсів і опис товару. Не використовуйте згенерований контент там, де від Вас очікують справжніх фото (це особливо стосується категорій інтернет-магазинів та послуг YMYL (Your money – your Life – сайти, які відносяться якимось чином до здоров’я чи фінансових вкладень користувача). Через неякісний контент можна втратити довіру не тільки клієнта, а і в цілому пошукової системи.
Не забудьте про SEO — оптимізацію для пошукових систем. Для того щоб ваш сайт знаходили в Google, врахуйте ключові слова, які можуть вводити користувачі. Заголовки, мета-описи, швидкість завантаження сторінки тощо — усе це впливає на ваше місце в пошуковій видачі.
Що робити після запуску сайту?
Сайт готовий, але це лише початок. Ваш головний виклик — зробити його популярним і корисним для аудиторії. Це можна зробити через:
- створення нового контенту (блог, новини, корисні статті);
- активну присутність у соціальних мережах із посиланням на ваш сайт;
- запуск реклами (Google Ads, Facebook, Instagram).
І звичайно, ніколи не зупиняйтеся. Ваш сайт повинен розвиватися паралельно з вашим бізнесом чи ідеєю. Якщо відчуєте, що технічні нюанси чи просування видаються дуже складними, не соромтеся звернутися до експертів у цій сфері.
Створення сайту — це виклик, втім, доступний кожному. Головне — почати! У вас все вийде. 😊